isyeri.jpg

İş Yeri Sigortası

İş Yeri Sigortası:

İş yeri sigortası, demirbaş eşyalar, iş yeri binası, cam ve emtea, makine-tesisat vb varlıklarınızı bir paket şeklinde bir araya getirilen, otomatik güvenceler dahilinde, meydana gelebilecek risklere karşılık teminat altına alır.

İş yeri sigortası neleri kapsar?

İş yeri sigortasının kapsadıkları şeyler, sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Fakat genel olarak, tüm sigorta şirketlerinde bulunan esas teminat maddeleri belirlidir. Yıldırım, deprem, yangın, lokavt, grev, kötü niyetli olan hareketler, halk hareketleri, sel, su olayları, hırsızlık, terör bu teminatlardan bazılarıdır. Bunlara ilave olarak, kapsama girmekte olan öteki maddeler ise şu şekildedir:

- Fırtına, dolu, duman, kar ağırlığı, yer kayması,

- Kara ve hava araçları çarpması,

- Enkaz kaldırma işi masrafları,

- Hukuksal koruma, iş durması, kira kaybı,

- Alternatif olarak iş yeri giderleri, yangın sebebi ile mali sorumluluk,

- Binaya sabit kıymetlere yapılan hırsızlık.

Yukarıda meydana gelen durumların herhangi birisi ile karşılaştığınızda, küçük bedeller ile yaptırmış olduğunuz iş yeri sigortanız, meydana gelen zararlarınızı poliçe teminatları doğrultusunda karşılamaktadır. İş yeri sigortası, yukarıda bulunan teminat maddelerinin daha fazlasına karşılık, sizi koruma altına alabilmektedir.

Taşınan para, cam kırılması, 3.kişi sorumluluk, emniyeti suiistimal, ferdi kaza, iş veren sorumluluk, makineler ve elektronik aletlerin masrafları gibi, dış teminatlardan da herhangi bir tanesi sigortanıza ilave ücret karşılığı eklenebilmektedir

İletişime Geçin